تهویه مطبوع

بهترین برند های داکت اسپلیت

بهترین برند های داکت اسپلیت

بهترین برند های داکت اسپلیت

امروزه شرکت های زیادی در سراسر جهان در زمینه طراحی و ساخت انواع سیستم های تهویه مطبوع ، خصوصا داکت اسپلیت فعالیت دارند و در جهت بالا بردن کیفیت محصولات و بهبود راندمان دستگاه ها در حال رقابت هستند و انتظار می رود که شرکت های تولید داکت اسپلیت،برای طراحی و تولید سری جدید داکت اسپلیت ها بیش از پبش به سازگاری محصولات خود با محیط زیست و کم مصرف بودن دستگاه ها ،افزایش طول عمر ، استفاده راحت تر از آن ها و غیره توجه کنند و واضح است که برندهای معتبر جهانی در حال بهبود انواع دستگاه های تهویه مطبوع تولیدی خود و ارائه خدمات بهتر برای باقی ماندن در این رقابت و حتی پیشی گرفتن از دیگر برندها هستند.

اما با توجه به وجود برندها و مارک های متنوع داکت اسپلیت در بازار چگونه می توان بهترین برند و مارک داکت اسپلیت را انتخاب و خریداری کرد. امری که اگر با آگاهی و اطلاعات صورت نگیرد علاوه بر اینکه موجب سردگمی برای انتخاب داکت اسپلیت می شود ممکن است به خرید مطلوب و مناسبی نیز منجر نشود.

داکت اسپلیت ال جی

بهترین برند های داکت اسپلیت:

شرکت LG بی شک از برترین برندهای تولید لوازم خانگی در دنیا است که توانسته است در لیست بهترین برندهای لوازم خانگی در ایران نیز قرار گیرد .

شرکت ال جی در طول سالیان طولانی فعالیت خود در این زمینه توانسته است با کیفیت بالای محصولات خود ، ارائه خدمات مطلوب و قیمت مناسب محصولاتش نسبت به کیفیت آن ها اعتماد مشتریان را جلب کند و برندی شناخته شده و محبوب نه تنها در ایران بلکه دنیا باشد.

داکت اسپلیت ال جی در ظرفیت های ۱۸۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ بی تی یو برساعت با عملکرد سرمایشی و گرمایشی و در نوع معمولی و اینوتر به صورت سه فاز و تکفاز در بازار موجود است. کمپرسورهای این مارک داکت اسپلیت ، کمپرسورهای اورجینال شرکت ال جی است و از کیفیت ساخت خوبی برخوردار است.

همچنین از گاز مبرد R410 که با محیط زیست سازگاری دارد در این نوع داکت اسپلیت استفاده شده است.

داکت اسپلیت سامسونگ

همانطور که می دانید در عرصه تولید لوازم خانگی معمولا نام برند ال جی و سامسونگ در کنار هم می آید و این نشان دهنده وجود رقابت نزدیک و تتنگانگ این دو برند کره ای است.

شرکت سامسونگ هم مانند ال جی تمام تلاش خود را برای جلب رضایت مشریان خود می کند. داکت اسپلیت سامسونگ نیز در انواع مختلف و ظرفیت های متفاوت تولید می شود تا پاسخگوی نیازهای مشتریان باشد.

داکت اسپلیت سامسونگ در ظرفیت های ۱۲۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ بی تی یو بر ساعت و با عملکرد سرمایشی و گرمایشی با به روزترین تجهیزات و جدیدترین تکنولوژی مطابق با استانداراهای بین المللی تولید می شوند.

داکت اسپلیت سامسونگ در نوع معمولی و اینورتر تولید می شود و قابیلیت نصب هم به صورت عموذی و هم افقی را دارد. کمپرسور این مارک داکت اسپلیت، کمپرسور تولیدی شرکت سامسونگ می باشد که در انواع T1 و T3 تولید می شود هر دو کمپرسور از نوع روتاری هستند اما کمپرسور T1 مجهز به کیت اینورتر و گاز مبرد R410 ، مناسب برای مناطق معتدل و کمپرسور T3 دارای گاز مبرد R22 و مناسب برای مناطق گرمسیری است.

بهترین برند های داکت اسپلیت

داکت اسپلیت هایسنس

داکت اسپلیت هایسنس از دیگر برندهای مطرح و محبوب داکت اسپلیت در ایران است و دلیل آن استفاده از آن در تمامی نقاط ایران با هر شرایط آب و هوایی است .

شرکت هایسنس با بهره گیری از دانش و فناوری روز محصولاتی طبق استانداردهای بین المللی تولید و در ظرفیت های ۱۸۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ بی تی یو بر ساعت با کارایی و راندمان بسیار بالا تولید می شوند.

کمپرسور داکت اسپلیت هایسنس از نوع GMCC ژاپن است که دارای کیفیت بالا و قدرت هوادهی بی نظیر و در دو نوع روتاری و اسکرال است که این باعث قابل استفاده بودن داکت اسپیلت های هایسنس در تمامی شرایط آب و هوایی ایران می شود.

گاز مبرد استفاده شده در کمپرسور آن ها از نوع R410 و سازگار با طبیعت است ، تمامی این مزیت ها باعث شده تا برند هایسنس جز بهترین برندهای داکت اسپلیت در ایران باشد .

داکت اسپلیت هایسنس

داکت اسپلیت تک الکتریک

داکت اسپلیت تک الکتریک در ظرفیت های ۱۸۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ بی تی یو و برای متراژ های متفاوت طراحی و تولید می شوند .

کمپرسورهای استفاده شده در داکت اسپلیت تک الکتریک از نوع روتاری و تیپ T1 است که برای مناطق با آب و هوای معتدل مانند تهران مناسب است . همچنین کمپرسور روتاری داکت اسپلیت تک الکتریک دارای گاز مبرد R410 می باشد.

داکت اسپلیت وستن ایر

داکت اسپلیت وستن ایر در ظرفیت های ۲۴۰۰۰ تا ۵۵۰۰۰ بی تی یو بر ساعت در سه نوع اینورتر با عملکرد سرمایشی و گرمایشی ، معمولی ( بدون اینورتر ) با عملکرد سرمایشی و گرمایشی و معمولی با عملکرد سرمایشی تولید و به بازار عرضه می شوند.

کمپرسور داکت اسپلیت وستن ایر از تولیدات برند ژاپنی SANYO یا HITACHI و از نوع روتاری است. داکت اسپلیت های وستن ایر دارای راندمان بالا و صدای بسیار کم می باشند.

داکت اسپلیت کیسان

داکت اسپلیت کیسان بر خلاف دیگر برندهای این لیست که همه محصولات شرکت های خارجی بودند و به ایران صادر می شدند، توسط شرکت ایرانی کیسان و در ایران تولید می شود. و به جرئت میتوان گفت بهترین داکت اسپلیت ایرانی بازار است .

شرکت کیسان با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا با تولید محصولات با کیفیت و با راندمان بالا توانسته است با محصولات مشابه خارجی رقابت کند. از مهمترین مزیت این داکت اسپلیت ، قیمت مناسب آن در مقایسه با دیگر برندهای موجود خارجی با تقریبا مشخصات فنی یکسان و کیفیت مشابه است.

داکت اسپلیت کیسان در ظرفیت های ۲۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ به صورت تک فاز و سه فاز و بدون کیت اینورتر تولید می شود.

 محاسبه داکت اسپلیت؟

برای محاسبه ظرفیت و قدرت داکت اسپلیت از روش های زیر می توان استفاده کرد  .

ابتدا برای اتاق های مربع و مستطیل و همچنین اتاق های مثلثی شکل ، مساحت آنها را بدست می آوریم و اگر تعداد نفرات در اتاق بیش از دو نفر باشند به ازای هر نفر ۲۰۰  بی تی یو اضافه می کنیم.

 * ظرفیت سرمایش و گرمایش در مناطق معتدل و نیمه گرمسیری ( تا ۴۳ درجه سانتیگراد ) برای هر متر مکعب به طور میانگین ۲۰۰ تا ۳۰۰ بی تی یو می باشد

– به عنوان مثال ظرفیت یک اتاق به طول ۱۰ و عرض ۳ متر با ارتفاع ۳ متر

مساحت اتاق        ۳×۱۰ = ۳۰

حجم اتاق             ۳×۳۰ = ۹۰

                   ۹۰×۳۰۰ = ۲۷۰۰۰

 

* ظرفیت سرمایش و گرمایش در مناطق گرمسیری و فوق گرمسیری ( بیش از ۴۳ درجه سانتیگراد ) برای هر متر مکعب به طور میانگین ۳۰۰  تا ۴۰۰ بی تی یو می باشد.

– به عنوان مثال ظرفیت یک اتاق به طول ۱۰ و عرض ۳ متر با ارتفاع ۳ متر

مساحت اتاق        x10 = 303

حجم اتاق             x30 = 903

                   ۹۰×۴۰۰ = ۳۶۰۰۰

مطالب مرتبط

یک فکر در مورد “بهترین برند های داکت اسپلیت

 1. فاطمه سعیدی گفت:

  مطلب کمی نقص داشت ، لطفا کاملش کنید متشکرم

  1. مدیریت سایت گفت:

   با سلام و احترام
   در اسرع وقت کامل خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *