تهویه مطبوع, لوازم ساختماني

تفاوت بین چیلر با مولتی وی (VRF)

تفاوت بین چیلر با مولتی وی (VRF)

تفاوت بین چیلر با مولتی وی (VRF)

تفاوت بین چیلر با مولتی وی (VRF) برای یک انتخاب بهتر

در صورت نیاز به راهنمایی در زمینه انتخاب و خرید چیلر و یا مولتی وی  با کارشناسان شرکت الماس سناباد مشهد(کیهان کو) در ارتباط باشید

برای مالک یا مدیر یک ساختمان، انتخاب بهترین تجهیزات برای تأسیسات، کار ساده ای نیست. عوامل زیادی باعث می شوند تا اطمینان حاصل شود که هر قطعه از تجهیزات، مقرون به صرفه ترین موثرترین و مناسب ترین راه برای کل تأسیسات و ساکنان آن است.

از آنجا که یک سیستم تهویه مطبوع می تواند گران ترین و پرهزینه ترین قسمت هر تأسیسات باشد، انتخاب راه حل مناسب برای تهویه مطبوع از اهمیت بیشتری برخوردار است. وقتی صحبت از سیستم های تهویه مطبوع تجاری یا صنعتی می شود می توانیم گزینه های موجود در دسته های اصلی را بررسی کنیم: سیستم های چیلر و سیستم های VRF. بیایید سیستم های چیلر و VRF را مقایسه کنیم با هم برای یک انتخاب بهتر

مزایای چیلر 

تفاوت بین چیلر با مولتی وی (VRF)

چیلرها مزایایی را برای انواع خاصی از تأسیسات ارائه می دهند و از انها برای کنترل جریان هوا در سراسر تاسیسات استفاده می کنند. هزینه تجهیزات اولیه برای سیستم چیلر می تواند تا حدی کمتر از VRF باشد و چیلرها COP های بالایی را ارائه می دهند که در نهایت ممکن است مقرون به صرفه ترین امکانات باشد.

چیلرها همچنین گزینه های بیشتری را برای کار بر روی منابع انرژی جایگزین برای تأسیسات در مقیاس بزرگ که نیاز به کنترل مداوم آب و هوا مانند نیروگاه های صنعتی یا مراکز خرید بزرگ دارند، ایده آل هستند.

علاوه بر این، چیلرها می توانند گزینه هایی را برای استفاده موثرتر از منابع ارائه دهند و با سیستم های ذخیره آب سرد و ذخیره یخ از هزینه های غیر پیک برق استفاده کنند. برای مناطقی که منبع برق ناسازگار و گران است یا جایی که منبع آب سرد موجود برای سیستم های آب سرد وجود دارد، چیلرها می توانند انتخاب بهینه برای عملکرد مطمئن و هزینه های انرژی کمتر باشند.

چیلر چیست

چیلرچیست؟ | انواع چیلر | مزایا و معایب چیلر

مزایای VRF 

سیستم های VRF در بسیاری از موارد راه حل های همه کاره و کارآمدتری هستند که برای کنترل دقیق و راحتی مناسب هستند. تا آنجا که به راحتی مربوط می شود، واحدهای بیرونی سیستم VRF به طور معمول دارای رد پای بسیار کوچکتری هستند و نسبت به چیلرها به تجهیزات کمتری نیاز دارند، که نصب را راحت تر و ارزان تر می کند.

علاوه بر این، سیستم های VRF به راحتی در BMS ساختمان برای دقیق ترین و موثرترین کنترل سیستم ادغام می شوند. سیستم های اخیر VRF بسیار کارآمد و موثر در تأسیساتی هستند که نیاز به کنترل آب و هوایی منطقه ای با فضاها و کاربری های متنوع دارند. در مکانهایی که برق به راحتی در دسترس است و هزینه کمتری دارد، هزینه عملیاتی سیستم های VRF می تواند بسیار رقابتی باشد.

مولتی وی چیست

سیستم تهویه مطبوع مولتی وی(VRF) چیست؟

ترکیب استفاده از چیلر با VRF

اغلب موارد که تأسیسات به دقت و انعطاف پذیری بیشتری نیاز دارند می توان از ترکیب چیلر و مولتی وی سیستم های دیگر استفاده نمود به عنوان مثال: مجموعه استارفیلد حنام در کره جنوبی یک مرکز خرید چند پلکس با فضاهای بسیار متنوع مانند مغازه های جداگانه، فروشگاه های بزرگ ، دهلیزها ، فودکورت ها، تئاتر است که هرکدام نیازهای منحصر به فردی دارند. چیلرهای گریز از مرکز ال جی ، چیلرهای جذبی و چیلرهای ذخیره انرژی یخ به همراه راه حل Multi V ال جی نصب شده است تا طیف وسیعی از نیازهای آب و هوایی را برآورده کرده و در عین حال راه حلی کارآمدتر و مقرون به صرفه ارائه دهد.

تفاوت بن چیلر و مولتی وی

نتیجه تفاوت بین چیلر و مولتی وی 

استفاده حداکثری از امکانات خود در اولویت قرار دارد و گزینه های زیادی برای بررسی وجود دارد. هنگامی که اهداف هر پروژه را مشخص کردید، گام بعدی تعیین مسیر رسیدن به این اهداف است. خواه از ترکیب چیلرها باشد یا از سیستم VRF ، حتماً قبل از تصمیم گیری مهم ، گزینه های خود را بررسی کنید. با خیال راحت در هر زمان برای تجزیه و تحلیل عمیق تر در مورد امکانات خود با مجموعه شرکت الماس سناباد مشهد (کیهان کو) تماس بگیرید.

پروژه های اجرا شده شرکت الماس سناباد مشهد 
درباره شرکت الماس سناباد مشهد بیشتر بدانید 

منبع : ال جی 

لینک کوتاه مقاله : https://b2n.ir/keyhanco27

یک فکر در مورد “تفاوت بین چیلر با مولتی وی (VRF)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *