تهویه مطبوع, لوازم خانگی

راهنمای خرید رادیاتورآلومینیومی

خرید رادیاتورآلومینیومی

راهنمای خرید رادیاتورآلومینیومی

اگر قصد خرید رادیاتور آلومینیومی را دارید که برای گرمایش در منزل خود استفاده کنید و دقیقا نمی دانید بهتر است از چه نوع رادیاتور آلومینیومی با چه ظرفیتی،برندی، قیمتی و مشخصاتی استفاده کنید با کیهان کو همراه باشید تا جواب خودتان را بگیرید

به طور معمول یکی از روش های رایج گرمایش در منازل استفاده از رادیاتورالومینیومی یا به اصطلاع عامه المینیومی می باشد. آب موجود در رادیاتورها در سیستم مرکزی موتورخانه توسط تجهیزاتی مانند مشعل و دیگ گرم می‌شود و این آب گرم‌ توسط پمپ و  به قسمت‌های مختلف ساختمان هدایت می شود به سمت رادیاتور موردنظر هر زمان گرمای آب کاهش یابد دوباره اب به موتورخانه هدایت شده تا گرم شود و این چرخه بارها تکرار می گردد.

معمولا از رادیاتورها در مکان هایی که نیاز به کنترل دقیق دما و رطوبت ندارند استفاده می گردد چرا که رادیاتورها عمدتا دارای توانایی تولید گرما می باشند و قابلیت تنظیم درجه حرارت و رطوبت محیط را ندارند اما رادیاتورها در عین حال میزان رطوبت نسبی اتاق را نیز کاهش می دهند. 

 

راهنمای خرید رادیاتورآلومینیومی

رادیاتورهای آلومینیومی به سه دسته تقسیم می شوند 

راهنمای خرید رادیاتورآلومینیومی پنلی 

۱. رادیاتورهای تمام دایکاست
۲. رادیاتورهای اکسترود
۳. رادیاتورهای دایکاست اکسترود

مزیت رادیاتورهای آلومینیومی 

راهنمای خرید رادیاتورآلومینیومی ایران رایاتور

۱.  سبک بودن به خاطر جنس الومینیومی 
۲. زنگ نزدن رادیاتورهای آلومینیومی 
۳. طول عمر بالا و مقاوم در برابر ترک خوردگی و یا خم شدن می باشد
۴. سازگار با محیط زیست  چراکه آلومینیوم یک فلز قابل بازیافت است
۵. امکان کاهش یا افزایش پره رادیاتورها و در نتیجه امکان افزایش توان گرمادهی بلوک رادیاتور در این رادیاتورها وجود دارد.
۶. امکان تعویض پره‌های آسیب دیده رادیاتور آلومینیومی وجود دارد
۷.  انتقال حرارت رادیاتورهای آلومینیومی نسبت به رادیاتورهای فولادی بالاتر است.

درک بهتر رادیاتور آلومینیومی 

پره های رادیاتور آلومینیومی تمام دایکاست از شمش آلیاژ آلومینیوم تولید می شود و دارای قدرت گرمادهی مشخصی است
رادیاتورآلومینیومی به علت داشتن سطوح جانبی بیشتر دارای سطح تبادل حرارت بیشتری با هوای محل نصب نسبت به رادیاتور فولادی دارد.

رادیاتور الومینیومی به علت هدایت حرارتی بهتر تبادل حرارتی آن نسبت به رادیاتورهای فولادی نیز بیشتر است.

هر متر مربع از سطح رادیاتور الومینیومی در شرایط معمولی و با اختلاف دمای ۶۰ درجه سانتیگراد حدود ۶۷۰ کیلوکالری در ساعت گرما ایجاد می نماید.

رادیاتورهای آلومینیومی تمام دایکاست مرغوب ترین روش تولید را داراست و هر پره از رادیاتور به صورت یکپارچه در قالب دایکاست تولید می شود. هر پره پس از عملیات تست و رنگ آمیزی به هم متصل شده به صورت بلوک های ۵ پره – ۷ پره و ۱۰ پره در بسته بندی قرار گرفته و عرضه می شوند. 

رادیاتورپنلی

محل نصب رادیاتورالومینیومی 

راهنمای خرید رادیاتورآلومینیومی بوتان 

در زمستان گرما توسط رادیاتور شوفاژ به محیط داخلی ساختمان منتقل می‌شود اما دمای اتاق ها معمولا ثابت بوده و افزایش نمی یابد. چون که بخش زیادی از گرمای انتقال داده شده به فضاهای مختلف ساختمان تلف شده
تلفات حرارتی در ساختمان ها معمولا از دو طریق انجام می‌گیرد

 • یکی تلفات حرارتی ناشی از جداره ها از قبیل سقف-کف و دیوار و پنجره 
 • دیگری تلفات حرارتی ناشی از نفوذ هوای سرد از درزهای پنجره
 • راه حلش این است که با استفاده از پنجره های UPVC دوجداره و شیر ترموستاتیک رادیاتورمیزان تلفات حرارتی در ساختمان را کاهش دهیم اما نمی‌توانیم آن را به طور کامل حذف نماییم.
 • معمولا در فضاهایی که رطوبت زیاد است مانند حمام‌ باید از رادیاتور آلومینیومی استفاده شود.
 • رادیاتور آلومینیومی شوفاژ به صورت دیواری (روی دیوار) و در زیر پنجره اتاق نصب می گردند که می بایست فاصله پایین هر بلوک از کف اتاق یا سالن ۱۰ تا ۱۲ سانتیمتر باشد.

راهنمای انتخاب رادیاتور و نکات مهم پیرامون آن

خرید رادیاتور پنلی ایران رادیاتور

 •  با توجه به ابعاد محل نصب تون و محاسبه اتلاف حرارتی مکان شما تعداد پره های رادیاتور مورد نیاز خودتون را با توجه به شکل ابعاد و میزان گرمادهی هر مدل رادیاتور انتخاب کنید.
 •  طبق معمول تاکید ما کمک کرفتن از کارشناسان و مهندس تأسیسات می باشد که در این صورت قطعا هزینه‌های شما در کل کاهش خواهد یافت.
 • معمولا فاصله لوله های آب گرم رفت و برگشت رادیاتورهای آلومینیومی که از دیوار پشت رادیاتور بیرون می آیند ۵۰ سانتیمتر است اما قبل از انتخاب مدل رادیاتور بهتر است فاصله این لوله ها مجددا کنترل شوند.
 • لازم است رادیاتورها را در مجاورت جداره پیرامونی و سرد ساختمان زیر پنجره ها و نزدیک جداره های خارجی ساختمان نصب کنید
 • استفاده از شیرهای ترموستاتیک رادیاتور به جای شیرهای معمولی برای رادیاتورها یک انتخاب و حتی اجبار کاملا هوشمندانه و اقتصادی محسوب می شود. این شیرها به شدت از هزینه قبوض گاز شما می‌کاهد و همچنین در افزایش عمر موتورخانه یا پکیج گرمایشی نیز تأثیر محسوس دارد.
 • استفاده از شیر هواگیری خودکار رادیاتور باعث سهولت در عمل هواگیری می شود و به علاوه خطر نشت آب از رادیاتور به مبلمان و اثاثیه منزل را جدا کاهش می‌دهد.
 • هواگیری مرتب و به موقع از الزامات اصول نگهداری تجهیزات گرمایشی است.
 • هنگام انتخاب رادیاتور مدلی را انتخاب کنید که علاوه بر داشتن آب بندی و شکل مناسب مشابه آن نیز در بازار به وفور یافت شود تا چنانچه در آینده نیاز به خرید تعدادی پره از آن رادیاتور را داشتید به سرعت و با کمترین هزینه یافت شوند.
 •  فاصله حداقل بلوک رادیاتور با دیوار ۵ سانتی متر و از کف ۱۰سانتی متر  چرا که عدم رعایت این فواصل باعث کاهش شدید گرمادهی رادیاتور می‌شود.

لینک کوتاه مقاله : https://b2n.ir/keyhanco34

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.