تهویه مطبوع

راهنمای کامل خریدکولرگازی ال جی(LG)

راهنمای کامل خریدکولرگازی ال جی(LG)

راهنمای کامل خریدکولرگازی ال جی(LG)

در صورت نیاز به راهنمایی در زمینه انتخاب و خرید کولرگازی و مشاوره  رایگان با کارشناسان شرکت الماس سناباد مشهد(کیهان کو) در ارتباط باشید


راهنمای کامل خریدکولرگازی ال جی(LG)

اسپلیت های دیواری نوعی از سیستم های تهویه مطبوع می باشند که به راحتی در یک فضای کوچک نصب می شوند و دارای خنک کنندگی استثنایی و سرو صدای کم می باشند. این سیستم ها متضمن یک محیط مطبوع با هوای دلپذیر می باشند.

لیست قیمت کولرگازی های ال جی 

 انواع کولر گازی های اسپلیت ال جی : 

۱- مدل های اینورتر بهره گیری از تکنولوژی های مدرن و منحصر به فرد مانند گاز R410A ،کمپرسور دور متغیر ، فی قدرتمنده و غیره

۲- مدل های آرت کول سیستم خنک کننده با طراحی ظاهری جدید شرکت ال جی در زمینه سیستمهای تهویه مطبوع

٣- مدل های تایتان – مدل اسمایل

تمامی این مدل ها با بسیاری از ویژگی های مناسب و استاندارد خود به مشتریان این انتخاب را میدهد تا بهترین مدل از سیستمهای تهویه مطبوع را در فضای خود داشته باشد.

اینورتر چیست؟

اینورتر یک نوع کنترل کننده دور کمپرسور می باشد . اینورتر و یا تبدیل کننده عملا یک مدار الکترونیکی است که در یونیت خارجی قرار دارد و فرکانس ۵۰ هرتز برق شهر را به فرکانس مورد نیاز تبدیل می کند. بدین ترتیب دور کمپرسور متناسب با بار مورد نیاز تغییر داده می شود و لذا در مقایسه با کارکرد کمپرسور در دور کامل در مصرف برق سیستم صرفه جویی به عمل می آید.

کولر های گازی اینورتر به طور تدریجی ظرفیت خود را بر اساس بار مورد نیاز فضا کم یا زیاد می کنند تا دمای اتاق را کاهش یا افزایش داده و نزدیک دمای تنظیم شده بر روی ریموت کنترل نگاه دارد.

کولرگازی های معمولی (کمپرسور غیر متغیر) با خاموش یا روشن کردن متوالی کمپرسور همراه است ، روشن کردن چنین دستگاهی باعث زیر بار رفتن دستگاه به طور کامل و در نتیجه مصرف برق بیشتر می گردد.

مزایای کولرگازی های اینورتر و دوال اینورتر :

  •  در مصرف برق ۹۰ نسبت به کولرهای معمولی صرفه جویی داریم.
  • زمان رسیدن به دمای تنظیم شده تا حدود ۴۰ کاهش می یابد.
  •  از خاموش و روشن شدن های متوالی کمپرسور جلوگیری به عمل می آید که به معنای پیکهای ولتاژ است که این مزیت باعث می شود از قطع احتمالی مدارهای حفاظتی در اثر شوکهای الکتریکی جلو گیری به عمل آید.
  •  تغییرات دمای اتاق به صورت اندک و قابل صرف نظر کردن است.

راهنمای کامل خریدکولرگازی ال جی(LG)

مقایسه کمپرسورهای کولرگازی معمولی معمولی با کولرگازی اینورتر :

کمپرسورهای ثابت کمپرسورهایی هستند که به طور ثابت با تمام ظرفیت خود کار می کنند و چنانچه دمای محیط قرار گیری پنل کاهش و یا افزایش داشته باشد این قابلیت را ندارند که ظرفیت خود را تغییر دهند تا بار مورد نیاز فضاهای داخلی را نسبت به تغییر دما کاهش و با افزایش دهند. این کمپرسور ها مصرف انرژی نسبتا بالایی دارند، در کمپرسورهای اینورتر بر خلاف کمپرسورهای ثابت که با تمام ظرفیت خود کار می کنند و مصرف انرژی زیادی دارند با تغییر ظرفیت پنلها که بر اساس دمای محیط می باشند ظرفیت خود را افزایش و یا کاهش می دهند. با توجه به اینکه پئلها معمولا با تمام ظرفیت خود کار نمی کنند و نیازی به کار کرد کمپرسور با تمام ظرفیت نیست ، استفاده از کمپرسورهای اینورتر این قابلیت را فراهم کرده است که انرژی زیادی ذخیره شود و عکس العمل سریعتری را در حالت هایسرمایش و گرمایش دستگاه داشته باشد.

بهترین قیمت کولر گازی و اسپلیت ال جی 

ویژگی های کولرهای گازی اینورتر ال جی :

• سرمایش و گرمایش مناسب:

هنگامی که شما از بیرون وارد منزل یا محل کار خود می شوید و نیاز به سرمایش و یا گرمایش سریع دارید این دستگاه به دلیل قدرت عملیاتی بالای خود بهترین گزینه می باشد. همچنین موقعی که در فصل زمستان دمای بیرون تا ۱۰- درجه باشد کمپرسور با افزایش دور خود باعث افزایش مقدار گاز مبرد در شیر انبساط الکترونیکی خود می شود که باعث افزایش عملکرد حالت گرمایش در مقایسه با مدلهای معمولی می شود.

• صدای کم

با طراحی جدیدی که در قسمت شاسی این دستگاه به وجود آمده باعث شده فن دستگاه عملکرد بهتری داشته باشد تا بتواند پرتاب باد قوی تری نسبت به دیگر دستگاه ها داشته باشد.

فن دستگاه اینورتر دارای یک موتور BLDC می باشد که می تواند نسبت به موتورهای معمولی لرزش و طبیعتا سرو صدای کمتری داشته باشد. همچنین در این دستگاه از تکنولوژی جدیدی به نام پره های مایل استفاده شده که این امر در کاهش سطح صدای این دستگاه کمک شایانی میکند.

 تامین سلامت مشتریان با داشتن فیلترهای مناسب :

رشد روز افزون صنعت گرچه باعث راحتی انسانها شده اما از لحاظ زیست محیطی مضراتی را نیز داشته است که کیفیت سلامت انسانها را تحت تاثیر قرار داده است که در این بین می توان به ایجاد انواع مختلف آلودگی، تولید مواد خطرناک و ویروسها اشاره کرد که نتیجه آن ایجاد انواع آلرژی ها، افزایش بیماریهای تنفسی و همچنین ایجاد سردردهای مزمن می شود.

فیلتر سه گانه:

فیلتربوزدا

فیلتر جذب کننده گاز سمی 

فیلتر ضد الرژی 

همانطور که از نامش پیداست از سه فیلتر تشکیل شده که به منظور کاهش اثرات فرمالدهید استفاده می شود ( فرمالدهید گازی است که حاصل از دود سیگار، اگزوز اتومبیل ها و همچنین دود حاصل از آتش سوزیها تولید می شود)

فیلتر قرمز رنگ : حذف بوهای نامطبوع ناشی از سرخ کردن غذاها

فیلتر مشکی رنگ: حذف بوی مواد تشکیل دهنده ساخت و ساز گاز فرمالدهید

فیلتر آبی رنگ : حذف بوی مواد شیمیایی مانند بوی فضاهایی که تازه رنگ آمیزی شده اند.

 فیلتر ضد آلرژی :

این فیلتر شامل آنزیمی است که موجب از بین رفتن آلرژی می شود.

سیستم اتو کلین ( تمیز کننده خودکار) 

گاهی اوقات در استفاده از کولرهای گازی متوجه بوی بدی می شویم که از پنل خارج می شود که این بو ناشی از رطوبتی است که در کویل های پنل به وجود می آید، این رطوبت اگر در روی کویل ها به مدت طولانی بماند باعث ایجاد باکتری می شود. عملیات تمیز کننده خودکار باعث می شود کویل های پنل خشک شوند در نتیجه از بوی بد و رشد باکتریها جلوگیری می شود

فینهای طلایی رنگ در کندانسور

یکی از بخش های اصلی کولرهای گازی کندانسور آن می باشد که از آلومینیوم ساخته شده است. کندانسورها در معرض هوای باران و دیگر عوامل خورنده ای هستند که ممکن است زنگ بزند و لذا کندانسورهای زنگ زده کارایی خود را از دست می دهند و موجب کاهش ظرفیت کولر می شوند. برای جلوگیری از این مشکل ال جی سطح آلومینیومی کندانسور را با مواد ویژه ای با رنگ طلایی پوشانده است که به فین های طلایی معروف می باشد. با وجود پره های طلایی ، کندانسور می تواند سالم بماند و این امر به طولانی شدن عمر کولر گازی و کاهش هزینه های تعمیر و نگه داری کمک می کند

فین آلومینیومی (کولرهای معمولی)
فین طلایی (کولرهای اینورتر)
تراکم کمتر تعداد فینها در هر اینچ مربع

تراکم کمتر فین ها در کندانسورهای کولرهای گازی کمک زیادی به منظور بالابردن راندمان دستگاه می کند. در اغلب کندانسورها در هر اینچ مربع (۲٫۵ سانتی متر مربع) ۱۸ فین قرار دارد که به صورت فشرده در کنار هم چیدمان شده اند. همانطور که می دانیم کندانسورهای کولرهای گازی در بیرون نصب می شوند. بعد از یک مدت کارکرد مخصوصا در جاهایی که گرد و غبار زیاد است باعث می شود میان این فین های متراکم گرفتگی به وجود بیاد و حرکت جریان هوا از میان فین ها مختل شود ال جی این مشکل را حل کرده و تعداد ۱۸ فین در هر اینچ مربع را به ۱۶ فین در هر اینچ مربع کاهش داده تا دستگاه بتواند در فضاهایی که گرد و غبار زیاد می باشد راندمان مناسبی داشته باشد.

توزیع هوا:

توزیع هوا در این دستگاه به صورت خاص انجام می شود. این دستگاه پنل آن دارای دمپر دو قلو می باشد که در هنگام استفاده از سرمایش دستگاه ، دمپر ، هوا را از پائین به بالا و در هنگام استفاده از گرمایش ، دمپر هوا را از بالا به پائین شوت می کند. طراحی این دمپرها بر اساس قانون سبک بودن مولکول های هوای گرم و سنگین بودن مولکول های هوای سرد انجام شده است.

قابلیت توزیع هوای چهار طرفه :

گردش هوا باعث یک دست شدن دمای محیط شده و به این ترتیب، سنسور تعبیه شده در پنل با دقت بیشتری نسبت به تغییرات دمایی واکنش نشان داده و شرایط مطبوع هوا با کیفیت بسیار بهتری تامین می شوند. در حالیکه در مدل های غیر اینورتر، هنگام کار کرد دستگاه ، بخش های مختلف محیط ممکن است تغییرات دمایی متفاوت داشته باشند و دستگاه زمانی واکنش نشان میدهد که افزایش دما در پیرامون پنل محسوس باشد. کولرهای گازی مدل اینورتر، به وسیله توزیع هوای چهار طرفه ،هوای تازه و خنک را به هر گوشه از اتاق و به صورت یکنواخت توزیع میکند.

سیستم جت کول :

سیستم های تهویه مطبوع ال جی عملکرد خنک کردن سریعی دارد. تنها دکمه جت کول را فشار دهید و خنک شوید، هوای خنک با سرعت به مدت ۳۰ دقیقه می وزد

 

 

راهکارهایی برای افزایش راندمان و کارآیی کولرگازی

۱ – کندانسور خارجی مدل های دو تکه را در سایه و در معرض جریان باد قرار دهید

۲ – در مورد فاصله لوله های اتصال تا پنل داخلی حتما دقت کنید

۳ – سرویس های دوره ای شامل گاز کولر و تمیز کردن کندانسور را فراموش نکنید

۴ – از درزگیرهای پنجره برای جلوگیری از هدر رفتن سرمای ایجاد شده استفاده کنید

۵ – شعله گاز آشپزخانه دشمن اصلی کولرگازی است

۶ – از لامپ های کم مصرف استفاده کنید

۷ – نصب پرده پشت پنجره اتاق های آفتابگیر برای جلوگیری از ورود انرژی تابشی خورشید

۸ – نصب اینورتر در کولرهای گازی پنجره ای

۹ – هنگام شب فقط از حالت فن استفاده کنید

لینک کوتاه مقاله : https://b2n.ir/keyhanco22

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.