تهویه مطبوع

سیستم تهویه مطبوع مولتی وی(VRF) چیست؟

سیستم تهویه مطبوع مولتی وی(VRF) چیست؟

سیستم تهویه مطبوع مولتی وی(VRF) چیست؟

سیستم تهویه مطبوع مولتی وی(VRF) چیست؟

سلام به همراهان عزیز و دوست داشتنی فروشگاه اینترنتی کیهان کو با مارکو همراه باشید تا یک مقاله عالی برای افزایش معلومات شما عزیزان ارعه بدیم.

سیستم تهویه مطبوع مولتی وی به معنی جریان متغیر سیال مبرد می باشد  سیستم تهویه مطبوع VRF یا مولتی وی برای نخستین بار در سال ۱۹۸۲ در کشور ژاپن اختراع و تولید شد. امروزه و در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد از ادارات و بیش از ۳۴ درصد از اماکن تجاری دنیا مجهز به این سیستم مولتی وی است. سیستم مولتی وی تقریبا شبیه GHP است. با این تفاوت که مولد قدرت آن یک موتور الکتریکی است که انرژی مصرفی آن جریان برق می باشد. در سیستم مولتی وی  کمپرسور توسط موتور الکتریکی به گردش درآمده و سیال مبرد را در لوله ها ، یونیت های بیرونی و داخلی به گردش در می آورد تا طی سیکل تبرید عمل گرماهی و خنک سازی در سیستمی کاملا یکپارچه انجام شود.

ساده ترین تعریفی که می توانیم داشته باشیم  برای سیستم تهویه مطبوع  VRF یا مولتی وی این است که می توان آن را شبیه کولر گازی دانست که به چندین یونیت داخلی به صورت مرکزی متصل شده است.

در گذشته های نزدیک نه خیلی دور از چیلرها به عنوان بهترین سیستم سرمایشی نام برده می شود. ولی در حال حاضر سیستم تهویه مطبوع مرکزی مولتی وینزد  مهندسان به عنوان برترین سیستم نام برده می شود. با توجه به اینکه بهینه سازی مصرف انرژی در اولویت  همه افراد و ادارات و سازمان ها محسوب میشه امروزه نسل های پیشرفته تری به بازار امده است.

با آمدن سیستم های تهویه مطبوع یکپارچه مرکزی دیگه نیازی به راه اندازی وسایل سرمایشی در تابستان و راه اندازی وسایل گرمایشی نداریم. این سیستم ها در ظرفیت های مختلف که از یک واحد بیرونی و چندین واحد داخلی تشکیل شده به صورت یک واحد کاملا یکپارچه می تواند تمامی نیازهای برودتی – حرارتی و تنظیم سرعت هوای ورودی به هر واحد را به بهترین شکل ممکن و به صورت هوشمند و مستقل انجام دهد.

استفاده از تکنولوژی اینورتر و قابلیت تنظیم دبی سیال مبرد متناسب با بار برودتی و حرارتی مورد نیاز در مولتی V موجب صرفه جویی قابل توجهی در مصرف انرژی در پروژه های بزرگ تهویه می شود سیال مبرد مورد استفاده در ملتی V از نوع گاز R410A و سازگار با محیط زیست می باشد. مجموعه ای از مشخصات فوق موجب شده در حال حاضر سیستم های مولتی V بهترین گزینه برای طراحی و اجرای تهویه مطبوع پروژه های بزرگ ساختمانی، خصوصا سازه های مرتفع باشد.

در طراحی سیستم مولتی V استفاده بهینه از انرژی ، کاهش هزینه کارکرد، محافظت بیشتر از محیط زیست، قابلیت اتصال به Eco-v ، سیستم های کنترل، BMS، عدم نیاز به موتورخانه، هزینه پایین نگهداری و طراحی مدرن و راحتی هر چه بیشتر برای مصرف کننده در نظر گرفته شده است.

سیستم مولتی وی ۵ ال جی (MULTI V 5)

سیستم تهویه مطبوع مولتی وی(VRF) چیست؟

ال جی سیستم تهویه مطبوع سرمایشی و گرمایشی بر پایه تکنولوژی VRF و بهینه از نظر راندمان انرژی به نام سیستم مولتی وی ال جی  به بازار عرضه کرد.

در سال ۲۰۱۷ آخرین نسل این دستگاه ها تحت عنوان مولتی وی ۵ ال جی وارد بازار شده است در سیستم مولتی وی ال جی تعدادی یونیت داخلی (فن کویل های داخل ساختمان) به یک یونیت خارجی (خارج از ساختمان) با مدار لوله کشی(لوله مسی) به یکدیگر متصل می شوند.

استفاده از سیستم مولتی وی یک راه عالی برای گرمایش و سرمایش هر نوع فضایی با فراهم آوردن شرایط کنترل رطوبت امکان تنظیم دمای هر یونیت داخلی به صورت مستقل و رسیدن به آسایش تمام و کمال است.

یونیت های خارجی مولتی وی شرکت ال جی (VRF) قابلیت اتصال به انواع فن کویل و هواساز را دارند مولتی وی ها در دو نوع کلی EHP که با انرژی برق و GHP که با انرژی گاز شهری کار می کنند. طراحی و ساخته می شوند که به صورت عمومی منظور از VRF همان مدل EHP آن است که به مولتی وی های شرکت LG گفته می شود.

سیستم تهویه مطبوع مولتی وی

قیمت مولتی وی ال جی

قیمت مولتی اسپلیت ال جی

مولتی وی مینی (MULTI V S)

سیستم های تهویه مطبوع سری مولتی مینی ال جی همان چیزی است که یک فضای مطبوع در خانه و یا محل کار به آن نیاز دارد.

تهویه مطبوع مولتی MULTI V S همان چیزی است که یک فضای مطبوع به آن نیاز دارد. واکنش عملیاتی سریع، مدار مبدل حرارتی بهینه و راندمان بالا از جمله ویژگی های برجسته این سری از محصولات تهویه هوای مطبوع ال جی به شمار می رود.

مولتی وی مینی

ویژگیهای سیستم مینی مولتی وی :

· فراهم کردن حداکثر راندمان، هزینه های مصرفی را کاهش می دهد

· واکنش عملیاتی سریع -پاسخ دهی عملیاتی با حسگر فشار سریع‌تر و دقیق‌تر می‌شود. در حالت سرمایش، کنترل فشار تا ۱۴٪ زمان کمتری می‌برد که باعث بهبود آسایش کاربر می شود

·مدار مبدل حرارتی مسیرمتغیر، مسیر های بهینه برای عملیات سرمایش و گرمایش را انتخاب می‌کند تا کارآیی تا ۵٪ افزایش یابد.

·با استفاده از فین wide louver plus به جهت کند شدن انجماد و به تاخیر افتادن عملیات یخ زدایی، راندمان مبدل حرارتی تا ۷ درصد افزایش یافته است.

·بالاترین سرعت کمپرسور در دنیا

·قابلیت اطمینان بالا در همه ظرفیت ها

·۶ شیر بای پس

·اطمینان و راندمان بالا در تمام ظرفیت‌ها

از سیستم مینی مولتی وی در مغازه ها – اپارتمان هایی که بالکن کوچیک دارند و دفاتر کوچیک  از این سیستم استفاده می شود.

تفاوت مولتی اسپلیت با کولرهای گازی:

تفاوت مولتی اسپلیت با کولرهای گازی ، مولتی اسپلیت ها سیستم هایی هستند که یونیت خارجی (کمپرسور و کندانسور) آن به بیش از دو پنل داخلی متصل می شود در صورتی که در کولرهای گازی یا همان اسپلیت ها به ازای یک یونیت خارجی فقط می توانیم یک یونیت داخلی به آن متصل کنیم.

در این سیستم ها از فناوری اینورتر جهت کنترل جریان مبرد استفاده می شود تا کاربر٬ هنگام استفاده از یک یونیت داخلی فقط هزینه تهویه فضای مورد استفاده را بدهد به این معنا که کمپرسور بنا به ظرفیت درخواستی کاربر تغییر ظرفیت می دهد و با تنظیم دور موتور و جریان متغییر مبرد سریعا ظرفیت را کنترل می کند.

تفاوت مولتی اسپلیت با کولرهای گازی

مزایای سیستم های تهویه مطبوع VRF (مولتی وی) که در زیر به برخی اشاره شده است 

بهینه سازی مصرف انرژی :

  • کاهش مصرف و افزایش راندمان این سیستم استفاده از کمپرسورهای دور متغیر و کارکرد بهینه متناسب با نیاز مصرف کننده و افزایش راندمان تا ۳۰ درصد به دلیل هوشمند بودن سیستم و اندازه گیری دما توسط هر پنل داخلی و اتصال تمامی پنل های داخلی به پنل خارجی و مدیریت یکپارچه

استفاده از کمپرسورهای اینورتر Inverter به جای کمپرسورهای دور ثابت :

  • این سیستم به صورت کنترل هوشمند و متناسب با مقدار نیاز مصرف کننده در حالت سرمایش و گرمایش تغییر کرده و دیگر نیازی نیست که در بارهای کم کمپرسور با ماکزیمم توان خود کار کند. بکارگیری این نوع کمپرسورها نسبت به کولرهای گازی تا حداکثر ۴۰ درصد در مصرف انرژی برق صرفه جویی گردد.

استفاده از تکنولوژی تزریق بخار در سری های جدید :

  • با بهره گیری از تزریق بخار (Injection Vapor) این دستگاه قادر خواهد بود حتی در شرایط دمایی ۲۵- درجه سانتی گراد به کار خود ادامه دهد و با این روش راندمان گرمایش ۲۷ درصد نسبت به قبل افزایش یافته است.

تکنولوژی کنترل روغن هوشمند :

  • در نسل های گذشته هر ۸ ساعت یک بار دستگاه به بازیابی روغن موجود در لوله ها اقدام می کرد و آن را به کمپرسور بازمی گرداند ولی در تکنولوژی نوین سنسوری در کمپرسور وجود دارد که هر لحظه مقدار روغن کمپرسور را بررسی نموده و فقط در صورتی که سطح روغن در کمپرسور کاهش می یابد. روغن بازیابی می شود. با این عمل تعداد دفعات بازیابی کاهش یافته و مصرف انرژی کاهش می یابد.

تنظیم دما با کنترل هوشمند :

نصب با حداقل  اشغال فضا :

حذف موتورخانه :

  •  بخاطر اینکه نصب یونیت های خارجی مانند موتور الکتریکی و کندانسور در فضای غیر مفید مانند پشت بام صورت می گیرد.دیگر نیازی به فضای موتورخانه و متعلقات آن مانند برج خنک کن-چیلر ، بویلرمنبع انبساط  نخواهد بود.

 هوشمند بودن سیستم تهویه مطبوه مولتی وی:

 عیب یابی اتوماتیک :

 سیستم تهویه مطبوع کامل :

 عدم نیاز به تکنسین نگهدار :

 بازه ی دمایی گسترده :

گاز مبرد سازگار با محیط زیست :

راحتی در نصب :

انعطاف پذیری در طراحی :

پروژه های شرکت الماس سناباد مشهد

تکنولوژی های مولتی وی ۵ ال جی

در این متن به برخی از مهمترین تکنولوژی های مولتی وی ۵ ال جی که در کاتالوگ آن ذکر شده است، اشاره می کنیم

۱ . آخرین تکنولوژی های کمپرسور اینورتر

  • ۱ . ۱ . سیستم تمام اینورتر (دور متغیر) که با راندمان بالا و سطح ارتعاش و صدای بسیار کم کار می کند.

 

  • ۱ . ۲ . مجهز به سوپاپ های شش انشعابی by-pass 6 که از آسیب رسیدن به کمپرسور در نتیجه متراکم نمودن بیش از حد مبرد جلوگیری کرده و نسبت به سوپاپ های ۴ انشعابی ۴ by-pass راندمان بالاتری دارد.

 

  • ۱ . ۳ . تکنولوژی تزریق بخار که ظرفیت گرمایشی را از طریق کمپرس دو مرحله ای افزایش می دهد و منجر به افزایش ۲۷ درصدی عملکرد حالت گرمایش در شرایط آب و هوایی با دمای کمتر از ۱۰- درجه سانتی گراد می شود.

 

۲ . فن های biomimetics

۳ . گرمایش پیوسته

۴ . محدوده دمایی و لوله کشی

۵ . کاهش وزن و ابعاد

۶ . کنترل بار حرارتی و برودتی هر قسمت از ساختمان به صورت هوشمند

۷ . ریموت کنترل هوشمند و مستقل

لینک کوتاه مقاله : https://b2n.ir/keyhanco38

مطالب مرتبط

یک فکر در مورد “سیستم تهویه مطبوع مولتی وی(VRF) چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.