تهویه مطبوع, کولرگازی

کولرگازی های موجود در بازار ایران

کولرگازی های موجود در بازار ایران

کولرگازی های موجود در بازار ایران

کولر گازی یک نوع وسیله تهویه مطبوع از نوع (سیستم سرمایشی و گرمایشی) است. کولرهای گازی این وظیفه را دارند که هوای گرم داخل ساختمان را توسط تبخیر مایع مبرد در اواپراتور کولر تبدیل به هوای مطبوع و خنک کند.

به طور مختصر و مفید کولر گازی وظیفه جذب هوای گرم داخل  و تولید هوای خنک و مطبوع از طریق فرایند تبخیر مایع مبرّد به گاز در اواپراتور کولر را دارا می باشد . کولر گازی از یک بخارکننده جهت جذب گرمای هوا (اواپراتور)، یک کمپرسور جهت متراکم کردن گاز مبرّد، یک کندانسور بیرونی جهت خنک کردن مبرد، شیر انبساط تشکیل گردیده است.

کولرگازی های موجود در بازار ایران

خرید کولرگازی

۱: کولرگازی گرین

شرکت گرین به واسطه سطح کیفیت بسیار بالا توانسته فروش عالی در بازار داشته باشد و درصد قابل توجهی از بازار فروش کولرگازی را به خودش اختصاص دهد. کمپانی گرین در کشور چین تاسیس شده و محصولاتی با کیفیت و طبق استانداردهای بین المللی تولید و روانه بازار رقابت می کند. بکارگیری متریال و اجزای اصلی در ساخت کولر گازی گرین باعث شده این دستگاه ها راندمان بسیار بالایی داشته همچنین از استهلاک کمی برخودار باشند. 

کولر گازی گرین حدود ۱۰ سالی هست که به بازار ایران راه پیدا کرده و به دلیل قدرت بالا در خنک کنندگی توانسته درصد قابل توجهی از بازار داخلی را به خود اختصاص دهد. استفاده از تکنولوژی های منحصر بفرد نظیر کیت اینورتر در دستگاه باعث شده مصرف برق به کمترین میزان خودش برسد. کمپرسور هایی که در اسپلیت ها بکار رفته اند عبارت اند از تروپیکال T3، اسکرال، پیستونی و روتاری و گاز مبرد بکار رفته در آنها از نوع R22 و R410 سازگار با محیط استفاده شده است. استفاده از تکنولوژی های منحصر بفرد در ساخت اسپلیت های گرین باعث شده مصرف انرژی در آنها به کمترین میزان و در عین حال راندمان به بالاترین حد برسد. استفاده از فیلترهای تصفیه هوا نانو با قدرت فیلتراسیون بالا سبب جذب و حذف هر نوع مواد معلق در فضای پیرامون می گردد.

کولرگازی گرین

انواع کولر گازی گرین:

 • کولر گازی اسپلیت دیواری گرین
 • کولر گازی ایستاده گرین
 • کولر گازی پرتابل گرین

 

۲: کولر گازی اجنرال

یکی از قدیمی ترین پیشگامان صنعت تهویه مطبوع در کل دنیا شرکت فوجیستو است که به دلیل بهره مندی و خلق ایده های نو توانست در همان سالهای ابتدایی سهم بزرگی از بازار فروش سیستم های تهویه مطبوع را به خودش اختصاص دهد. شرکت فوجیستو در سال ۱۹۳۶ در کشور ژاپن تاسیس و به بهره برداری رسید 

 فوجیستو کولرگازی های تولیدی خودش را با نام تجاری اجنرال در اختیار مصرف کننده قرار می دهد. کولرگازی های اجنرال بواسطه سطح کیفیت بسیار بالا توانسته در لیست برندهای پرفروش بازار ایران قرار گیرد. گروه تولیدی فوجیستو با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا مصرف انرژی را در این دستگاه ها به کمترین حد رسانده و در نهایت سبب افزایش راندمان و بازدهی در آن می شود. اسپلیت های اجنرال به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که قابلیت عملکرد سرد و گرم را دارا بوده و میتوان از این سیستم در ساختمان های مسکونی، اداری و یا تجاری از این تجهیزات به منظور تامین هوایی مطبوع بهره مند شد. محصولات اجنرال حدود ۲۰ سالی هست که در بازار ایران حضور دارد و سهم قابل توجهی از بازار تهویه مطبوع را به خود اختصاص داده است. گروه تولید کننده محصولات اجنرال به منظور کاهش هزینه ها و پوشش بازار جهانی در حال حاضر کولر گازی های اجنرال را با همان کیفیت ساخت در کشور هایی از قبیل چین تولید و روانه بازار رقابت می کند.

کولر گازی اجنرال

انواع کولر گازی اجنرال موجود در ایران:

 • کولر گازی اینورتر اجنرال
 • کولر گازی پنجره ای اجنرال
 • کولر گازی کاستی اجنرال

 

۳:کولرگازی هایسنس

کمپانی هایسنس در سال ۱۹۷۴  در کشور چین تاسیس و به بهره برداری رسید. کولر گازی هایسنس به دلیل سطح کیفیت بسیار بالا همچنین تنوع در ظرفیت و مدل توانسته جایگاه ویژه ای در بازار رقابت به خود اختصاص دهد.کمپانی هایسنس هر ساله میلیون ها دستگاه را تولید و به بازار جهانی از جمله ایران صادر می نماید، و به دلیل سطح کیفیت بالا در بازار رقابت توانسته جز برندهای مطرح قرار گیرد. همچنین بکارگیری کمپرسورهای مطرح در ساخت این دستگاه ها باعث شده که ار قدرت خنک کنندگی بسیار بالایی برخوردار باشند. استفاده از کیت اینورتر سبب ۶۰ درصد صرفه جویی و کاهش مصرف برق اسپلیت های می گردد.

در ادامه به ویژگی های هریک از مدل های کولر گازی هایسنس اشاره خواهیم داشت.

کولرگازی هایسنس

کولرگازی هایسنس

انواع مدل های کولر گازی هایسنس:

 • کولر گازی اینورتر هایسنس
 • کولر گازی ایستاده هایسنس
 • کولر گازی پرتابل هایسنس
 • کولر گازی کاستی هایسنس

 

۴:کولر گازی تراست

 کمپانی تراست یکی دیگر از شرکت های فعال در صنعت سیستم های تهویه مطبوع است که به واسطه سطح کیفیت بسیار بالا توانسته در لیست پرفروش ترین های بازار قرار گیرد و درصد قابل توجهی از بازار فروش را به خودش اختصاص دهد. کمپانی تراست در کشور چین تاسیس شده و به دلیل استفاده از ماشین آلات اتوماتیک همچنین بهره مندی از تکنولوژی روز دنیا باعث شده محصولاتی مدرن و پیشرفته به بازار ارائه نمایند. استفاده از اجزا و متریال اصلی و با کیفیت در ساخت این سیستم ها باعث شده که از بازدهی بسیار بالایی برخودار باشند.

کولرگازی های تراست به دلیل قدرت خنک کنندگی بسیار بالا همچنین تنوع در مدل و موقعیت نصب به یکی از کالاهای پرطرفدار بازار تبدیل شده اند و سهم قابل توجهی از بازار فروش را به خود اختصاص داده. کولر گازی تراست در مدل های دیواری و ایستاده در ظرفیت های مختلف تولید و در بازار موجود می باشد. استفاده از کمپرسورهای برند اصلی با قدرت خنک کنندگی بالا باعث شده از میزان هوادهی بسیار مطلوبی برخوردار باشند. همچنین بدلیل تنوع در موقعیت نصب می توان از کولر گازی اسپلیت تراست در فضاهایی با متراژ مختلف به منظور تامین هوایی مطلوب بهره مند شد.

کولر گازی تراست

کولر گازی تراست

انواع کولر گازی اسپلیت تراست:

 • کولر گازی اینورتر دیواری تراست
 • کولر گازی ایستاده تراست

 

۵: کولر گازی گری

 کمپانی گری در سال ۱۹۹۱ میلادی  در شهر زوهای چین تاسیس و آغاز به کار نمود که عمده فعالیت این کمپانی طراحی و ساخت سیستم های تهویه مطبوع بوده که با بهره مندی از تکنولوژی های روز دنیا توانسته محصولاتی با سطح کیفیت بسیار بالا را تولید و روانه بازار رقابت کند. تنوع در ظرفیت و مدل ارائه شده از کولر گازی گری سبب شده تا بتوان در بسیاری از زمینه ها از قبیل مصارف مسکونی، اداری و یا تجاری به منظور ایجاد هوایی خنک و مطبوع از این تجهیزات بهره مند شوند.

کمپانی گری که به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی از تکنولوژی اینورتر در ساخت و تهیه انواع کولر گازی بهره می برد، به همین واسطه نیز قادر بوده تا ۶۰ درصد مصرف برق را کاهش دهد. علاوه بر این ها ساخت و طراحی این تجهیزات بر اساس استانداردهای بین المللی باعث شده که از قدرت خنک کنندگی و در نهایت راندمان بالایی برخوردار شوند که براساس این سطح کیفیت بالا توانسته جز برندهای مطرح و شناخته شده قرار گیرد.

در ادامه با بررسی بیشتر ویژگی های انواع این تجهیزات به موضوع اینکه کولر گازی گری ساخت کجاست میپردازیم.

کولر گازی گری

کولر گازی گری

 

انواع مدل های کولر گازی گری:

 • کولر گازی اینورتر دیواری گری
 • کولر گازی ایستاده گری
 • کولر گازی پرتابل گری

 

۶: کولر گازی سام

 برند کولرگازی سام از سری تجهیزات سیستم تهویه مطبوع به شمار می آِید در واقع کمپانی سام در سال ۲۰۱۴ میلادی تاسیس شده و فعالیت خود را در زمینه طراحی و ساخت سیستم های تهویه مطبوع از جمله کولر گازی آغاز نمود. شرکت سازنده سام در کشور چین می باشد و بواسطه سطح کیفیت بسیار بالا توانست در همان سالهای ابتدایی جایگاه ویژه ای در بازار رقابت به خود اختصاص دهد و سهم قابل توجهی از بازار فروش را به خود اختصاص دهد.

استفاده از متریال و قطعات اصلی در ساخت کولرگازی سبب افزایش راندمان دستگاه و همچنین کاهش استهلاک در آن می گردد. به عنوان مثال میتوان به کمپرسور های بکار رفته در کولرگازی های سام اشاره داشت که از نوع روتاری و پیستونی برندهای مطرح جهانی شامل GMCC ژاپن، KK کشور تایلند، DWM کوپلند زیر مجموعه شرکت امرسان آمریکا، بکار رفته است. استفاده از گاز مبرد R410 سازگار با محیط، بهره مندی از تکنولوژی اینورتر، تنوع در ظرفیت هوادهی از ویژگی های محصولات کمپانی سام به شمار می آید.

انواع کولر گازی اسپلیت سام:

 • کولر گازی دیواری سام
 • کولر گازی ایستاده سام
 • کولر گازی پرتابل سام
 • کولر گازی پنجره ای سام

۷: کولرگازی هاردستون

 چنانچه از کولر گازی هاردستون استفاده می کنید یا قصد خرید این کولرگازی را دارید باید بدانیدکه کمپانی هاردستون در سال ۲۰۰۱ در کشور انگلستان فعالیت خود را آغاز کرد و به تولید لوازم خانگی با کیفیتی می پردازد. کولر گازی یکی از محصولات کمپانی هاردستون است که با بهره گیری از بهترین مواد اولیه و متریال ساخته می شود و به همین خاطر از استحکام و بازدهی بالایی برخوردار است.

هاردستون به منظور پوشش نیازهای آسیا و خاورمیانه در سال های اخیر اقدام به راه اندازی خط تولید کولر گازی در کشورهای ترکیه، تایوان، کره و چین نموده است و این محصولات را با حفظ همان کیفیت مطلوب و با هدف کاهش هزینه های تولید نهایی، روانه بازار می کند.

کولرگازی های تولید شده در کشورهای نامبرده تولید می گردد، زیر نظر مهندسین و کارشناسان مجرب، ارزیابی می شوند تا کیفیت و سلامت دستگاه کولر گازی هاردستون در سطح مطلوب حفظ شده و با قیمتی اقتصادی و مقرون به صرفه روانه بازارهای بین المللی شود.

انواع کولر گازی هاردستون:

 • کولر گازی دیواری هاردستون
 • کولر گازی پنجره ای هاردستون

 

۸: کولر گازی TCL

برند TCL یکی از برندهای معروف در صنعت سیستم های تهویه مطبوع است که قدمت آن در خصوص طراحی این دستگاه و همچنین سایر لوازم خانگی و سیستم های تهویه مطبوع، به بیش از یک قرن می رسد. مارک TCL در ابتدا در کشور ژاپن با نام TTK فعالیت خود را آغاز کرد و سپس نام خود را به تی سی ال تغییر داد. اعتبار و موفقیت این برند به دلیل مراکز تحقیق و توسعه و آزمایشگاه های مجهز آن است که تعداد آن ها به بیش از ۲۸ عدد می رسد.

 در رابطه با کشور سازنده کولر گازی TCL لازم به ذکر است که این برند در سال ۱۹۸۰ خط تولید خود را در کشور ویتنام و چین نیز راه اندازی کرد تا قیمت جهانی را کاهش دهد و بازار را به صورت کامل مورد پوشش قرار دهد. کولر گازی های تولید شده توسط این برند از کیفیت بسیار خوبی برخوردار بوده در بازار جهانی نیز جایگاه ویژه ای دارد.

انواع کولر گازی TCL:

 • کولر گازی دیواری TCL
 • کولر گازی ایستاده TCL
 • کولر گازی پرتابل TCL

۹: کولر گازی هیوندای

برند هیوندای به خاطر طراحی و تولید سیستم هایی مدرن و پیشرفته توانسته در لیست برندهای مطرح و معتبر بازار جهانی قرار گیرد. این کمپانی که در کشور کره جنوبی تاسیس و به بهره برداری رسیده با بیش از چند دهه سابقه و فعالیت در این عرصه توانسته محصولاتی با سطح کیفیت بالا تولید و به دست مشتریان در سراسر دنیا برساند. کولرگازی از جمله تولیدات این کمپانی کره ای بوده که در انواع مدل ها و ظرفیت های متنوع تولید و عرضه می گردد. 

برند هیوندای، با بکارگیری تکنولوژی های منحصر بفرد و طرح ایده های خلاقانه در ساخت کولر گازی توانست در همان سالهای ابتدای سهم قابل توجهی از بازار فروش را به خود اختصاص دهد.

انواع کولر گازی هیوندای:

 • کولر گازی اینورت دیواری هیوندای
 • کولر گازی پرتابل هیوندای

 

۱۰: کولر گازی هیتاچی

هیتاچی یکی از بزرگترین سازندگان دنیا است که قدمت آن به بیش از نیم قرن بازمی گردد. این شرکت در زمینه ساخت انواع لوازم خانگی، تجهیزات الکتریکی، سخت افزارهای رایانه ای و غیره فعالیت گسترده ای دارد و از جمله کمپانی های چندملیتی و خوشه ای به شمار می رود. برند هیتاچی ژاپنی است و دفتر مرکزی آن نیز در توکیو قرار دارد. این شرکت در ابتدا با توجه به نیاز بازار ژاپن دست به تولید می زد اما امروزه در ردیف شرکت های صادرکننده قرار دارد که در زمینه تولید سیستم های تهویه مطبوع از جمله کولر گازی می درخشد. هیتاچی مانند سایر برندهای معتبر دیگر به کیفیت و جنس مواد اولیه تولیدات خود اهمیت وافری می دهد؛ همانطور که می دانید جنس متریال اولیه در طول عمر و نحوه عملکرد دستگاه تاثیر مستقیمی دارد و مسلما مهم می باشد. این مارک مطرح در بازار سیستم تهویه مطبوع در زمینه تولید کولر گازی نیز فعالیت دارد و با رعایت استانداردهای بین المللی در خصوص ساخت این محصول، سهم قابل توجهی از بازار را در اختیار دارد. 

انواع مدل های کولر گازی هیتاچی:

 • کولر گازی دیواری هیتاچی

 

۱۱ : کولرگازی میدیا 

کشور سازنده کولر گازی میدیا در سال  ۱۹۶۸ میلادی در کشور چین فعالیت خود را در زمینه طراحی و تولید انواع لوازم خانگی آغاز کرد شرکت بانیان در سال ۱۳۷۳ هجری شمسی نسبت به واردات محصولات میدیا به کشور اقدام نمود و کولر گازی های این برند را در نمایندگی های فعال سراسر کشور همراه با گارانتی و خدمات پس از فروش توزیع می نماید.

انواع مدل های کولر گازی میدیا:

 • کولر گازی دیواری میدیا
 • کولر گازی ایستاده میدیا
 • کولر گازی پرتابل میدیا
 • کولر گازی حاره ای میدیا

۱۲: کولرگازی جنرال

جنرال یک کمپانی موفق و قدرتمند در عرصه طراحی و تولید انواع لوازم و محصولات الکتریکی با بیش از نیم قرن سابقه در کشور آمریکا تاسیس و به بهره برداری رسیده است. به طور کلی کمپانی جنرال به منظور کاهش هزینه های اقتصادی همچنین کاهش قیمت نهایی دستگاه در سالهای اخیر اقدام به تاسیس و راه اندازی خط تولید در کشورهای چین و مالزی شده که کولر گازی جنرال را با همان کیفیت اولیه و زیر نظر مهندسین و متخصصین مجرب طراحی و عرضه می نماید.

انواع مدل های کولر گازی جنرال:

 • کولر گازی دیواری جنرال
 • کولر گازی ایستاده جنرال
 • کولر گازی پرتابل جنرال

۱۳: کولرگازی هایر

کشور سازنده کولر گازی هایر  چین هست هایر در رابطه با ارائه انواع تجهیزات سرمایشی و گرمایشی و تهویه مطبوع اقدام به فعالیت نموده و در این زمینه نیز با به کارگیری نیروهای متخصص به روزترین تکنولوژی ها توانسته جایگاه بالایی را در بازار رقابتی از آن خود نماید که کارایی آن در راندمان بالای بازدهی دما نشان از این موضوع دارد. 

انواع مدل های کولر گازی هایر:

 • کولر گازی دیواری هایر
 • کولر گازی ایستاده هایر
 • کولر گازی پرتابل هایر

۱۴: کولرگازی ایران رادیاتور

کولرگازی های موجود در بازار ایران

شرکت سازنده تجهیزات سرمایشی و گرمایشی ایران رادیاتور فعالیت خود را تحت عنوان برند ایران رادیاتور از سال ۱۹۳۵ آغاز کرده است. لازم یاد اوری است که قطعات و اجزای تشکیل دهنده سیستم های تهویه مطبوع این شرکت از کشور چین وارد شده که در نهایت در ایران مونتاژ و جهت تولید و عرضه ارائه می گردد. این محصول از ضمانت ۱۸ماهه قطعات و ۵ ساله برای کمپرسور برخوردار می باشد که خدمات پس از فروش آن در تمام کشور آمادگی پشتیبانی و پاسخگویی برای این محصول را به طور کامل بر عهده دارند. 

انواع مدل های کولر گازی ایران رادیاتور:

 • کولر گازی دیواری ایران رادیاتور

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *