بازاریابی, موفقیت

۱۴ ویژگی مهم فروشندگان موفق

14 ویژگی مهم فروشندگان موفق

۱۴ ویژگی مهم فروشندگان موفق

اگر می خواهید در فروش موفق شوید،مهم است که از ویژگی های کسانی که قبل از شما آمده اند الگوبرداری کنید. اینها برخی از مهم ترین ویژگی هایی است که فروشندگان موفق به اشتراک می گذارند.

چه در حال معرفی یک استارت آپ به سرمایه گذاران باشید و چه در یک نمایندگی فروش سیستم تهویه مطبوع باشید، مهارت های فروش برای همه یک امر حیاتی است. 

شناسایی ویژگی‌های اصلی مورد نیاز برای موفقیت در فروش می‌تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید آیا آنچه را که برای یک حرفه در فروش لازم است دارید یا خیر. همچنین می‌تواند به صاحبان کسب‌وکار کمک کند تا بهترین فروشنده را شناسایی و استخدام کنند که برای کسب درآمدشان بهترین هستند.

۴ سبک شخصیت فروشنده

وقتی صحبت از فروش می شود، چهار تیپ شخصیتی قاطعانه (گاهی اوقات به عنوان راننده نیز شناخته می شود)، دوست داشتنی، بیانگر و تحلیل گر هستند. هر یک از این انواع را می توان به مجموعه ای از توصیفات برای ترسیم تصویری از شخص تقسیم کرد:

قاطعانه: هدف گرا، رقابتی، قاطع، بی حوصله، کنترل کننده، با صدای بلند. بیشتر با جملات صحبت می کند تا با سؤال

دوستانه: صبور، دوستانه، در برابر چالش ها، آرام، غیر رسمی. اغلب شنوندگان خوبی هستند که سوالات زیادی می پرسند و به دنبال روابط شخصی قوی هستند

رسا: مردم پسند، محکوم، رنگارنگ، متقاعد کننده، برون گرا، خلاق، خود به خود، شهودی، وفادار، مشتاق. همچنین احتمالاً به جای سؤال در جملات صحبت می کند و به دنبال روابط شخصی قوی است

تحلیلی: غیر شخصی، واقعیت محور، رسمی، جدی، مستقیم، صبور، آماده. احتمالاً سؤالات زیادی می پرسد و به دنبال روابط فروش شخصی نیست. طبق گفته رهبران کسب و کار Business News Daily مصاحبه شده، فروشندگان خوب اغلب دارای چندین ویژگی از هر چهار تیپ شخصیتی فروش هستند.

چگونه به هر یک از تیپ های شخصیتی بفروشیم؟

تیپ های شخصیتی فروش فقط برای دانستن اینکه آیا می توانید یک فروشنده خوب شوید مهم نیستند – شما همچنین می خواهید روش های فروش خود را بر اساس تیپ شخصیتی شخصی که به او می فروشید تغییر دهید. هر یک از چهار تیپ شخصیتی به روش مجزای خود نسبت به سبک های مختلف فروش واکنش نشان می دهند. کارشناسان پیشنهاد می کنند هنگام فروش به تیپ های شخصیتی مختلف، رویکردهای زیر را در نظر بگیرید:

 • حرفه ای باشید
 • آماده باشید
 • فقط پاسخ های کاملا دقیق بدهید. اگر ندارید، به آن شخص بگویید که در مورد آن تحقیق خواهید کرد و به او باز خواهید گشت.
 • جملات کوتاه بیان کنید و سریع به اصل مطلب برسید.
 • نمونه هایی از مزایای محصول خود را ارائه دهید.
 • نشان دهید که محصول شما چگونه فرد را با رقبای خود تراز می کند.
 • از معیارهای تجاری به جای توصیفات ذهنی استفاده کنید.
 • یک چشم انداز را مطرح کنید، نه یک محصول.
 • قبل از شروع فروش خود، ارتباط برقرار کنید.
 • درباره سایر مشتریان داستان بگویید، چرا آنها به دنبال محصول شما بودند و چگونه به مشکلات آنها رسیدگی می کرد.
 • به‌جای بمباران اطلاعات، فرد را به آرامی در فرآیند فروش راهنمایی کنید.
 • ضمانت‌های شخصی مانند سیاست‌های بازپرداخت را ارائه دهید.
 • به سمت یک رابطه قوی و حرفه ای کار کنید و رابطه خوبی ایجاد کنید.
 • به جای توصیف های کمی، بر توصیف های کیفی تمرکز کنید.
 • اغلب با آن شخص تماس بگیرید تا ببینید آیا هر دو در یک صفحه هستید یا خیر
 • صبور باش
 • متوجه شوید که فرد احتمالاً تحقیقات مقدماتی را از قبل انجام داده است.
 • به جای ادعاهای گسترده و غیرقابل اثبات، داده ها و اعداد را ارائه دهید.
 • به سمت حقایق حرکت کنید و از ایجاد یک رابطه قوی و حرفه ای دور شوید.

14 ویژگی مهم فروشندگان موفق

 

۱۴ ویژگی فروشندگان موفق

مهم نیست که به کدام تیپ شخصیتی می فروشید، بهترین روش ها و ویژگی ها را انتخاب کنید:

۱. به علایق مشتری اهمیت می دهند.
مشتریان شما می‌خواهند شما را بشناسند. چالش‌ها، رویاها و اهداف آنها را درک کرده و به دقت در نظر گرفته‌اند که چرا راه‌حل شما منطقی است و می‌خواهند مطمئن باشند که شما بهترین منافع آنها را در دل دارید.

۲. آنها اعتماد به نفس دارند.
اگر به محصول خود اعتقاد نداشته باشید، نمی‌توانید کاری کنید که مشتری به محصول شما ایمان بیاورد. اگر بتوانید با اطمینان توضیح دهید که چگونه محصول یا خدمات شما می‌تواند مشکلی را برای مشتری حل کند، پس باید مشتری در کف دست شما باشد

۳. آنها همیشه روشن هستند.
یک فروشنده خوب همیشه از شرایط و محیط اطراف خود آگاه است، می تواند ببیند که چگونه محصول یا خدمات او ممکن است تأثیر مثبتی بر محیط خود داشته باشد و هر لحظه آماده ارائه و فروش است.

۴. آنها ظریف هستند.
فروشندگان بزرگ هرگز به نظر نمی رسند که چیزی می فروشند. آنها آموزش می دهند، ایمان و اعتماد به نفس را القا می کنند. آنها بی سر و صدا و به طور نامرئی نشان می دهند که چرا مشتریان باید به آنها اعتقاد داشته باشند 

۵. آنها انعطاف پذیر هستند.
فروشندگان برتر توانایی منحصر به فردی برای کنار آمدن با مشکلات، مذاکره با موانع، بهینه سازی عملکرد در مواجهه با ناملایمات دارند. آنها رد شدن را به عنوان یک چالش شخصی برای موفقیت با مشتری بعدی می دانند.

۶. آنها برونگرا هستند.
یک برون گرا به طور کلی اجتماعی است، با گذراندن وقت با افراد دیگر انرژی می گیرد، دوست دارد صحبت کند و مکالمه را شروع کند، و به راحتی دوست پیدا می کند. آنها همچنین تمایل دارند علایق زیادی داشته باشند. این به یک فروشنده اجازه می دهد که مایل باشد با مردم ملاقات کند، از تعامل لذت ببرد. و در مورد خیلی چیزها صحبت کنید. هر چه موضوعات بیشتری بتوانند درباره آنها صحبت کنند، بهتر می توانند با مشتری ارتباط برقرار کنند.

۷. آنها شنوندگان خوبی هستند.
شما باید قبل از شروع فروش محصول یا خدمات خود به درد مشتری گوش دهید. فروشندگان بزرگ راه حل های مشکلات را می فروشند و این کار را با درک و گوش دادن به مشتری انجام می دهند.

۸. آنها چند کاره هستند.
چند وظیفه‌ای فقط یک اتفاق طبیعی در هر محیط فروش است. شما فروش‌هایی دارید که سعی می‌کنید آن‌ها را ببندید، سرنخ‌هایی دارید که در حال پرورش و پیگیری آنها هستید، و مشتریان احتمالی برای کسب اطلاعات بیشتر تماس می‌گیرند یا ایمیل می‌فرستند. یک چند کار عالی می‌تواند همه چیز را مرتب نگه دارد. هدایت قطارهای متعدد در یک مسیر یک قطار، و این منجر به کارایی می شود که به نوبه خود منجر به عملکرد بهتر می شود.

۹. بینش را فراهم می کنند.
در بازار امروزی، اکثر مشتریان قبل از تماس با فروشنده بسیار بهتر مطلع می شوند و آموزش می بینند. صرفاً ارائه مشخصات و داده های محصول کافی نیست. یک متخصص فروش با ذهنیت مشورتی نیازهای مشتری را شناسایی می کند و به دنبال راه حل های سفارشی متناسب با آنهاست. نیاز دارد.

۱۰. آنها پیگیر هستند.
اصرار، زمانی که محترمانه و به طور مداوم انجام شود، از بین می رود. به [مشتریان] یادآوری می کند که شما با راه حلی برای مشکلات آنها در آنجا هستید. به آنها فرصت های متعددی برای اتصال می دهد. و اگرچه ممکن است نیم دوجین بار برای دریافت پاسخ نیاز داشته باشد. آن جلسه را بفرستید یا بحثی را باز کنید، در پایان از شما تشکر خواهند کرد.

۱۱. آنها صادق هستند.
یک فروشنده موفق نمی خواهد معامله را ببندد، زیرا او می داند که شما نه تنها آن پل، بلکه تمام پل های بالقوه دیگر را که از تماس شما به مخاطبین آنها منتهی می شود را سوزانده اید. بهتر است معامله را از دست بدهید. و صداقت، شبکه خود را حفظ کنید.

۱۲. آنها متمرکز هستند.
نمایندگانی که به بهترین اعداد دست می یابند، همگی یک چیز مشترک دارند: تمرکز. آنها با پیام رسان فوری یا ایمیل حواسشان پرت نمی شود، و نگران شایعات اداری نیستند. آنها می دانند که باید چه کاری انجام دهند. موفق باشند و برای دستیابی به آن موفقیت برای خود اهداف تعیین کنند.آنها در کارهای روزمره خود با هدف عمل می کنند و تمرکز عمیقی را روی تمام جنبه های کار خود اعمال می کنند.

۱۳. آنها خوش بین هستند.
فروشندگان برتر تمایل دارند که خوش بین باشند و حس شوخ طبعی، سرگرمی و مثبت اندیشی عمومی از خود ساطع کنند. در حالی که در واقعیت مستقر هستند، بر آنچه می توانند کنترل کنند تمرکز می کنند، با خوش بینی در مورد آنچه می توانند به دست آورند، در مسیر خود باقی می مانند و اجازه نمی دهند بقیه آنها را پایین بکشند.

۱۴. جهان بینی و درک فرهنگی گسترده ای دارند.
زمان بندی، معیارهای تصمیم گیری، توجیهات مالی، رسمیت، و حتی انتظارات برای پشتیبانی در حین و پس از معامله ممکن است بنابراین موفقیت در فروش بین المللی نیاز به همدلی و همچنین صبر دارد. علاوه بر این، در بسیاری از بازارهای دنیا، تجارت بر پایه روابط استوار است که توسعه آن هنگام کار با مشتریان بین المللی زمان بیشتری می برد.

 

منبع : businessnewsdaily

لینک کوتاه : https://b2n.ir/keihanco521

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *