تهویه مطبوع

۵ چیزی که شما باید در مورد سیستم های تهویه مطبوع بدانید

عیب های کولر گازی

۵ چیزی که شما باید در مورد سیستم های تهویه مطبوع بدانید

در صورت نیاز به راهنمایی در زمینه انتخاب و خرید سیستم های تهویه مطبوع خانگی و صنعتی با کارشناسان شرکت الماس سناباد مشهد(کیهان کو) در ارتباط باشید

سیستم های تهویه مطبوع شما می تواند بهترین دوست شما در تابستان های خفه کننده و زمستان یخ زدن باشد زیرا شما و خانواده شما را در طول سال راحت و ایمن نگه می دارد.

اما اگر سیستم تهویه مطبوع شما بتواند صحبت کند چطور؟

در مورد نحوه عملکرد و احساس آن چه می تواند بگوید؟

سیستم تهویه مطبوع شما ممکن است قادر به صحبت کردن نباشد، اما روش هایی وجود دارد که می تواند در صورت نیاز به توجه به شما بگوید. بیایید چند موردی را که سیستم های تهویه مطبوع شما می خواهند بدانید، بررسی کنیم تا عملکرد عالی آن در طول سال حفظ شود.

جریان هوای کمتر از ایده آل در سیستم تهویه مطبوع

اگر کولر گازی شما به درستی سرد نمی شود یا جریان هوا آنطور که باید قوی نیست، ممکن است کولرگازی شما به شما بگوید که مجاری یا دریچه ها مسدود شده اند. خوشبختانه این موضوعی است که اغلب به راحتی قابل حل است.

یک مکان خوب برای شروع، فیلترها هستند. هنگامی که فیلترها کثیف هستند، هوا نمی تواند به درستی در سیستم شما جریان یابد و هوای خانه شما را خنک کند. در صورت داشتن سیستم مجرای، فیلترها یا در واحدهای داخلی شما یا شاید در پشت راهرو در پشت بام قرار دارند. اینها باید به طور منظم برای هوای تمیز و بدون جریان تعویض شوند. تمیز نگه داشتن کندانسور بیرونی و عاری از زباله نیز برای اطمینان از جریان مناسب هوا مهم است. می توانید پس از خاموش شدن سیستم، کثیفی ها را از هر طرف کندانسور پاک کنید.

5 مورد از مشکلات کولر گازی

صداها و بوهای عجیب در سیستم تهویه مطبوع

اگر سیستم تهویه مطبوع شما صداهایی فشرده یا ساینده ایجاد می کند، ممکن است به شما بگوید که زمان تعویض یا حداقل یک بررسی کامل رسیده است. صداهای عجیب به این معنی است که یک مشکل جدی در سیستم وجود دارد. اگر سیستم تهویه مطبوع شما سر و صدا دارد، حتماً با یک تکنسین تماس بگیرید (تکنسین های کیهان کو).

بوهای عجیب نیز نشانه این است که مشکلی وجود دارد. کپک می توانند در سیستم تهویه مطبوع ایجاد شده و مشکلات سلامتی را برای خانواده شما ایجاد کنند.

بوی غیر معمول همچنین می تواند به این معنا باشد که مشکلی در مورد سیم کشی در سیستم وجود دارد که می تواند خطرناک باشد. مراقب صداها و بوهای عجیب و غریب از سیستم خود باشید.

علت بوعی بد کولرگازی

جریان هوا بدون هوای خنک (علت سرد نکردن کولرگازی)

وقتی هوا به آرامی در حال جریان است اما خنک نیست، ممکن است سیستم شما به شما بگوید که کمپرسور دچار مشکل است. سطوح پایین گاز مبرد نیز ممکن است کم باشد. نشت گاز مبرد می تواند یک مشکل خطرناک باشد، بنابراین بهتر است پس از مشاهده عملکرد خنک کننده، سیستم خود را در اسرع وقت بررسی کنید.

5 چیزی که شما باید در مورد سیستم های تهویه مطبوع بدانید

یخ زدگی لوله های سیستم تهویه مطبوع

یخ زدگی روی لوله های سیستم تهویه مطبوع شما نشانه این است که گاز مبرد نمی تواند به درستی جریان یابد. با روشن ماندن فن یا خاموش بودن AC می توان سیستم را به صورت ثابت موقت خاموش کرد. در صورت یخ زدگی مجدد سیستم، ممکن است مشکل جدی در سیستم وجود داشته باشد و نیاز به تعمیر و نگهداری مجدد داشته باشد. در نهایت، مسئله می تواند به سادگی فیلتر کثیف یا مجاری مسدود شده باشد.

بررسی فیلتر و گذرگاه ها در سراسر سیستم، مکان خوبی برای شروع است. اگر مشکل حل نشد، وقت آن است که یک متخصص برای بررسی مراجعه کنید.

علت یخ زدگی لوله کولر گازی

رطوبت و نشت در سیستم تهویه مطبوع 

اگر در اطراف اجزای سیستم تهویه مطبوع آب یا رطوبت پیدا کردید، سیستم شما به شما می گوید که نشتی دارد. این می تواند به سادگی انسداد یا نشتی از پمپ میعانات باشد، که باید تعویض یا تعمیر شود. رطوبت در اطراف اجزای سیستم در نهایت منجر به ایجاد قالب و کپک می شود. همچنین ممکن است نشت گاز مبرد باشد که می تواند برای کسانی که در خانه هستند خطرناک باشد. تعمیر و نگهداری یا تعمیرات باید انجام شود تا از مشکلات جدی تر در آینده نزدیک جلوگیری شود.

اگر با دقت این مطلب را مطالعه کردید، سیستم تهویه مطبوع شما در واقع حرف های زیادی برای گفتن دارد. توجه دقیق به سیستم بهترین راه برای ایمن و راحت ماندن در عین اجتناب از هزینه های بالقوه بعدی است. وقتی سیستم تهویه مطبوع شما صحبت می کند، حتماً به آن گوش دهید

منبع : LG

نشتی در سیستم تهویه مطبوع

لینک کوتاه مقاله : https://b2n.ir/keyhanco26

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.