موفقیت

۵+۱ تکنیک برای پرورش صبر

5+1 تکنیک برای پرورش صبر

۶ تکنیک برای پرورش صبر

✍️ کلمه صبر در انگلیسی patience بوده و از واژه لاتین pati گرفته‌ شده است که به معنی تحمل رنج است. نیازی به گفتن نیست که رسیدن به صبر آسان نیست و در دنیای فوری شده امروز پیشرفت‌های فناوری به ما این امکان را داده‌اند که تقریبا بلافاصله چیزی را که می‌خواهیم، تجربه و مصرف کنیم. در چنین شرایطی آیا لازم است دیگر صبور باشیم؟

🔻اگر بخواهیم به اهداف خود برسیم، روابط موفقی داشته باشیم و به آرامش درونی دست‌ یابیم، جواب بله است.

🔻هر چیزی که ارزش و اهمیت دارد نمی‌تواند فوراً اتفاق بیفتد. بنابراین حتی در این روزگار، صبر یک فضیلت است که باید از نو بیاموزیم.

☑️ مزایای توسعهٔ صبر
در یک دهه اخیر مطالعات علمی زیادی در مورد تأثیرات صبر بر سلامت و شادابی، بهبود بیماری، مدیریت بنگاه‌داری و کسب و کار انجام‌ شده است. نتایج این مطالعات مزایای زیر را برای صبور بودن و توسعهٔ صبر اثبات کرده‌اند:

۱️⃣ صبر سطح استرس را کاهش می‌دهد و شما را به فردی شادتر و سالم‌تر تبدیل می‌کند. وقتی صبر می‌آموزید و تمرین می‌کنید، کمتر دچار استرس و عصبانیت می‌شوید و بیشتر بر احساسات خود کنترل دارید. فرد صبور در موقعیت بهتری برای مقابله با شرایط قرار دارد. این امر باعث افزایش سلامت جسمی و طول عمر می‌شود.

۲️⃣ صبر باعث می‌شود که نتایج بهتری در تصمیم‌گیری به دست بیاید. وقتی صبور هستید، وقت بیشتری به ارزیابی وضعیت اختصاص داده، تصویر بزرگ‌تری از نتایج را مشاهده می‌کنید و تمام جوانب مثبت و منفی را می‌سنجید. بدین ترتیب شانس اشتباه را کاهش می‌دهید، زیرا در تصمیم‌گیری عجله نمی‌کنید. وقت‌گذاشتن برای حل مشکل مستلزم صبر و تفکر است.

۳️⃣ صبر به افزایش درک، همدلی و شفقت کمک می‌کند. وقتی خودتان صبور هستید، به‌ طور خودکار بیشتر دیگران را درک می‌کنید و با آنها همدلی و دلسوزی نشان می‌دهید. افراد صبور زمان بیشتری را برای غلبه بر موانع ارتباط بین فردی می‌گذرانند تا درک بیشتری از دیگران داشته باشند. این باعث می‌شود روابط بهتر و کامل‌تری با همسران، دوستان، کودکان و کارفرمایان برقرار شود.

۴️⃣ صبر به شما کمک می‌کند تا روند رشد را درک کنید. همان‌ طور که در ابتدا ذکر شد، هر چیزی ارزشمندی نیاز دارد تا برای رسیدن به آن زمان بگذارید و تلاش کنید. همان‌ طور که یک ضرب‌المثل قدیمی می‌گوید: «روم در یک روز ساخته نشده است.» بنابراین هرگونه برنامه‌ریزی، رشد، ارزیابی و اندازه‌گیری زمان می‌برد و زمان بردن نیازمند صبر است.

 تکنیک‌هایی برای پرورش صبر

۵+۱ تکنیک برای پرورش صبر

🔻وضعیت را تغییر دهید
🔻ذهن‌آگاهی را تمرین کنید
🔻قدردانی کنید
🔻توقف کنید
هر وقت که احساس کردید تمایل دارید که با عجله همه‌ چیز را سریع پیش ببرید، یا می‌خواهید بلافاصله کارها را انجام دهید و نمی‌توانید منتظر بمانید تا کارها مسیر طبیعی خود را ادامه دهند، به خود دستور ایست بدهید و توقف کنید

🔻تأخیر با رضایت را تمرین کنید
پرورش صبر می‌تواند با بالا بردن ظرفیت تحمل ما در انتظار کشیدن توسعه پیدا کند.

🔻قبل از صحبت کردن فکر کنید
بعضی مواقع اولین فکری را که به ذهنمان خطور می‌کند بدون در نظر گرفتن عواقب آن بیان می‌کنیم.اگر قبل از حرف زدن، مکث کنیم و آن چه را می‌خواهیم بگوییم مزه‌مزه کنیم، می‌توانیم از صدمه زدن یا توهین به دیگران جلوگیری کنیم. توصیه من این است که با خود قرار بگذارید هنگام صحبت کردن با گفتن کد بعدی آن چه را می‌خواهید بگویید به لحظه بعد موکول کنید.

بخوانید و همرسانی بفرمایید…..

5 تکنیک برای پرورش صبر

لینک کوتاه مقاله : https://b2n.ir/keyhanco31

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *