تهویه مطبوع

بهترین نوع فیلتر هوای کولرگازی

بهترین نوع فیلتر هوای کولرگازی

بهترین نوع فیلتر هوای کولرگازی

The best type of air conditioner air filter

فیلتر های کولر گازی نقش اساسی در تمیز کردن و تصفیه ی هوا دارند و برای انکه کارایی خود را حفظ کنند باید در فواصل زمانی مشخصی تمیز شوند.

ویدیو انتهای مطلب است

بهترین فیلتر تهویه مطبوع خانگی

امروزه به نظر می رسد بسیاری در مورد فیلتری که در سیستم تهویه مطبوع(کولرگازی) خانه خود استفاده می کنند زیاد اهمیت نمی دهند. اما باید بدانید که یکی از موارد حیاتی که ایمنی و کارایی دستگاه های تهویه مطبوع را افزایش می دهد، فیلتر هوای آن است. و استفاده از فیلترهای با کیفیت پایین هیچ فایده ای برای حفظ سلامت و امنیت خانه شما نخواهد داشت. همچنین عدم نظافت و نگهداری منظم فیلتر هوا می تواند باعث خرابی شدید دستگاه شود.

فیلتر هوا کولرگازی به حذف گرده ها ، گرد و غبار ، شوره سر و سایر مواد حساسیت زا در هوا کمک می کند. برخی از آنها همچنین می توانند ریزترین ذرات کوچک به اندازه ۰.۳ میکرون را از هوای داخلی خود حذف کنند. از پنبه ، پلی استر یا فلز ساخته شده است و پس از استفاده طولانی مدت از دستگاه های تهویه مطبوع نیاز به تمیز کردن یا تعویض دارد.

بهترین نوع فیلتر هوای کولرگازی

نکات مهمی که باید قبل از خرید فیلتر کولر گازی برای مصارف خانگی رعایت کنید

خرید فیلتر کولر برای مصارف خانگی بیهوده خواهد بود و نیازهای شما را برآورده نمی کند. بنابراین، اگر می خواهید خرید خود را ارزشمند کنید، موارد مهمی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. در اینجا راهنمای خرید فوق العاده ای وجود دارد که به انتخاب مناسب کمک می کند.

رتبه بندی کارایی فیلترهای کولر گازی
بیشتر سیستم های تهویه مطبوع خانگی از فیلترهای مکانیکی هوا برای کارایی بهتر استفاده می کنند. این فیلتر های ساخته شده از الیاف مصنوعی، به جلوگیری از گردش ذرات کوچک و آلرژی های هوایی در هوا کمک می کنند. بنابراین هوای خانه شما بهتر می شود.

برای تعیین اثربخشی فیلتر هوا باید رتبه MERV (حداقل مقدار گزارش کارایی) را بدانید. فیلترهای هوای بسیار مقرون به صرفه نسبت به فیلترهای گران قیمت MERV پایین تری دارند. به عبارت دیگر ، هرچه درجه MERV یک فیلتر هوا بالاتر باشد، گرانتر خواهد شد. همچنین، فیلترهایی با رتبه MERV بالاتر نسبت به فیلترهای کمتر دارای اثربخشی بیشتری هستند.

فیلتر کولرگازی

انواع فیلترهای مکانیکی هوا کولرگازی

فیلترهای هوای پلیسه دار
این اثر فیلتر با تعداد پلیسه در هر پا و هزینه هر یک در حدود ۱۰ دلار تعیین می شود. بنابراین ، برای دریافت جریان هوای کافی در خانه ، باید تعداد بیشتری چین در سطح پا روی سطح فیلتر داشته باشید. با رتبه MERV 10 تا ۱۳ ، آنها می توانند تا ۴۵ of از آلاینده های هوا را از هوای داخلی شما حذف کنند.

فیلترهای فایبر گلاس
این صفحات نازک و ساده با سطح مسطح دارای رتبه MERV بین ۱ تا ۴ هستند. طراحی شده برای به دام انداختن ذرات هوا ، همچنین به محافظت از تجهیزات تهویه مطبوع شما کمک می کند. جنبه منفی این فیلتر این است که آنها فقط می توانند کمتر از ۱۰ درصد ذرات معلق در هوا را از هوا خارج کنند. به عبارت دیگر برای بهبود کیفیت هوای داخلی شما کمکی نمی کند.

فیلترهای HEPA واقعی
با فیلتر MERV بین ۱۷ تا ۲۰ ، این فیلترها می توانند تا ۹۸ درصد ذرات معلق در هوا را از خانه شما حذف کنند. عمدتا یکی از بهترین فیلترهای هوا برای تصفیه کل خانه و تصفیه کننده هوا است. جنبه منفی این فیلتر این است که جریان هوا را محدود می کند. بنابراین ، برای استفاده از این فیلتر ، به یک کولر گازی ارتقا یافته با فشار هوای کافی احتیاج دارید.

فیلتر الکترواستاتیک
این نوع فیلترها از بار الکترواستاتیک برای بیرون کشیدن ذرات معلق در هوا از خانه استفاده می کنند. به طور کلی ، فیلترها دارای درجه MERV بین ۲ تا ۱۰ هستند. فیلترهای الکترواستاتیک دو نوع هستند که قابل شستشو و یکبار مصرف هستند. MERV دارای ۴ تا ۱۰ درجه برای انواع قابل شستشو است و گزینه های پلیسه یکبار مصرف حدود ۱۰ دلار قیمت دارند. به خاطر داشته باشید که پس از شستن فیلترها قبل از استفاده از خشک شدن کامل آن جلوگیری کنید تا از رشدکپک جلوگیری شود.

فیلتر هوا با راندمان بالا
این یکی از کارآمدترین و گرانترین فیلترهای هوا برای سیستم تهویه مطبوع خانگی است. با رتبه MERV بین ۱۴ تا ۱۶ ، این می تواند ۸۵% گرده ها ، کپک و سایر مواد حساسیت زا را در هوا حذف کنند. این هوا می تواند باعث عملکرد بهتر HVAC شما شود و همچنین هزینه انرژی شما را کاهش می دهد.

نتیجه گیری برای فیلتر هوای کولرگازی
همه خانه ها ممکن است از کیفیت هوای داخلی یکسانی برخوردار نباشند. بنابراین هنگام خرید فیلترهای هوا ، باید بهترین سیستم فیلتراسیون هوا را داشته باشید که بتواند آلاینده های هوا را در خانه شما به طور موثر حذف کند. بنابراین ، به جای رضایت از فیلترهای ارزان تر ، فیلتر هوا با درجه MERV بالاتر از ۸ تهیه کنید.

منبع: AIROQA

دستگاه تصفیه هوا جی پلاس مدل GAP-670IK

خرید دستگاه تصفیه هوا جی پلاسGAP-450IK

 

لینک کوتاه : https://b2n.ir/keyhanco3

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *